Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Areszt za posiadanie, udzielanie i udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
Najbliższe 2 miesiące w areszcie spędzą 22-letni mieszkaniec Torunia i jego 20-letni kolega z gminy Biskupiec. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim, po tym jak mężczyźni wpadli w ręce nowomiejskich kryminalnych za popełnienie przestępstw narkotykowych. Materiał dowodowy, który zebrali policjanci pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania marihuany i amfetaminy oraz udzielania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.
-
Życie jest piękne. Noś odblaski
Nieważne czy jesteś mały czy duży, nieważne ile masz lat, czy jesteś kobietą, dziewczynką, chłopcem czy mężczyzną. Dla każdego z nas życie stanowi najcenniejszą wartość. Dlaczego? Bo życie jest piękne. I warto o nie dbać.
-
Debata z uczniami Liceum Służb Mundurowych w Bielicach na temat praw człowieka i problemu cyberprzemocy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali debatę dla uczniów Liceum Służb Mundurowych w Bielicach pod nazwą "Prawa człowieka. Cyberprzemoc". Podczas debaty omówione zostały prawa i wolności człowieka w kontekście zadań realizowanych przez policję. W drugiej części policjanci scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy i przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają w sieci – zwłaszcza na młodych ludzi.
-
Konferencja "Mężczyzna chroni i wspiera. Nie krzywdzi"
W sali Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się konferencja pod nazwą "Mężczyzna chroni i wspiera. Nie krzywdzi". Zorganizowano ją w ramach obchodów kampanii Białej Wstążki. W konferencji udział wzięli eksperci zajmujący się tematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przedstawiciele policji, wymiaru sprawiedliwości, ośrodka pomocy społecznej, samorządu gminy Kurzętnik a także osoby zainteresowane.
-
Dyskutowali z młodzieżą o przemocy
W Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikami ośrodka pomocy społecznej, kuratora sądowego oraz policjanta. Spotkanie miało charakter debaty, a zorganizowane było po to, by uświadomić młodym ludziom czym tak naprawdę jest przemoc, jakie jej formy występują w codziennym życiu, jakie rodzi skutki oraz jak z nią walczyć i na nią reagować i co najważniejsze gdzie szukać pomocy.
-
Niebezpieczna kolizja
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Sugajenko. Kierujący samochodami osobowymi podczas wymijania doprowadzili do zderzenia się pojazdów. Na szczęście żadna z osób podróżujących autami nie odniosła poważniejszych obrażeń.
-
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariusza z Nowego Miasta Lubawskiego, który w czasie wolnym od służby wracał z dziewczyną z Olsztyna. Mężczyzna bez uprawnień i dokumentów, mając 2 promile alkoholu w organizmie, jechał całą szerokością drogi a następnie uciekając przed policjantem wjechał do rowu. Gdy wysiadł z rozbitego auta, zapalił papierosa by rozładować nerwy.
-
Zatrzymani za posiadanie i udzielanie amfetaminy
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, którzy w zaparkowanym samochodzie posiadali amfetaminę. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Jeden z nich usłyszał zarzut posiadania amfetaminy, jego kolega zarzut jej udzielania. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi im odpowiednio kara do 3 i do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Podejrzany o kradzieże i włamania z siedmioma zarzutami
Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie siedem włamań m.in. do sklepów spożywczych, zakładu fryzjerskiego i nowomiejskiej bazyliki. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Region: Babciu, proszę pomóż mi. Znów uderzyli oszuści.
Tylko jednego dnia do 13 mieszkańców regionu zadzwonili oszuści, którzy podając się za funkcjonariuszy CBŚ lub członków najbliższej rodziny – córkę, wnuczkę próbowali wyłudzić od seniorów bardzo dużą gotówkę. W każdym przypadku dzięki postawie starszych osób ich pieniądze pozostały bezpieczne. Po raz kolejny pomagali w tym pracownicy banków, którzy reagowali widząc przestraszonych, innych niż zwykle klientów proszących o wypłatę całych oszczędności.
