Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci szkolili nauczycieli i pracowników szkół z zagrożeń terrorystycznych
W Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie odbyło się szkolenie dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych z gminy Grodziczno. Zaproszeni goście poznali procedury związane z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika. Działania zainicjowane są przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
-
Pierwszy dzień wiosny to dzień wytężonej pracy nowomiejskich policjantów
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, który przez uczniów, nie tylko na terenie powiatu nowomiejskiego, obchodzony jest przede wszystkim jako „dzień wagarowicza” to również czas wzmożonej pracy policjantów. Funkcjonariusze będą dokładać wszelkich starań, by nie dopuścić do wybryków chuligańskich ale również by młodzi ludzie sami nie padli ofiarą przestępstwa.
-
Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzane o posiadanie narkotyków. Jeden z mężczyzn to 38-letni mieszkaniec Olsztyna, w którego samochodzie policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. Drugim zatrzymanym jest mieszkaniec gminy Kurzętnik, który posiadał amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Rozmawiali z rodzicami o cyberprzemocy
Policjantka zajmująca się profilaktyką i prewencją kryminalną z nowomiejskiej komendy spotkała się z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół w Marzęcicach . Celem spotkania było uświadomienie rodzicom czym jest cyberprzemoc. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i telefonu komórkowego, także dzieci.
-
Znęcał się nad rodziną – otrzymał policyjny dozór i zakaz kontaktowania się z bliskimi, musiał także opuścić mieszkanie
Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 34–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Biskupiec w ramach dozoru policyjnego 3 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Został on także zobowiązany do opuszczenia wspólnego mieszkania i otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.
-
W trosce o bezpieczeństwo na drogach kolejne wspólne kontrole policjantów i funkcjonariuszy ITD
Nowomiejscy policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów przewożących osoby i rzeczy. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.
-
Zajęcia uczniów klasy mundurowej w nowomiejskiej komendzie
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych z Bielic mieli niecodzienną okazję, by przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Funkcjonariusze w ramach współpracy z liceum prowadzą wykłady w szkole, jednak tym razem lekcje odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi takie warunki kształcenia, by w sposób profesjonalny mogli zapoznać się ze specyfiką danego zawodu
-
Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas rozgrywek piłki nożnej w powiecie nowomiejskim
Z inicjatywy Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Miecie Lubawskim mł. insp. Mirosława Mozarczyka w sali odpraw komendy, odbyło się spotkanie organizacyjne policjantów oraz prezesów i przedstawicieli klubów piłkarskich. Spotkanie to miało na celu wypracowanie współpracy pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo stadionowe.
-
Odpowiedzą za kradzieże z włamaniami
Nowomiejscy kryminalni przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom w wieku od 18 do 22 lat, którzy są podejrzani m.in. o dokonanie kradzieży z włamaniami do garaży i budynków będących w budowie. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia. Starty jakie ponieśli wówczas pokrzywdzeni wyniosły ok. 2 tyś. zł. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Zabezpieczyli nielegalny tytoń
Nowomiejscy kryminalni zabezpieczyli ponad 26 kg nielegalnego tytoniu, który znajdował się w pomieszczeniach zajmowanych przez mieszkańca naszego miasta. 57-latek usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.