Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Prowadzisz pojazd? Odłóż telefon i "łapki" na kierownicę!
Już drugi tydzień trwa akcja „Łapki” na kierownicę, której celem jest uświadomienie użytkownikom dróg skutków korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem.
-
Policjanci doskonalili swoje umiejętności
Nowomiejscy policjanci ogniwa patrolowo-ineterwencyjnego przeszli cykl szkoleń doskonalących ich umiejętności z zakresu reagowania na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane. W ramach tych szkoleń dzięki współpracy ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście policjanci utrwalali także zasady udzielania pierwszej pomocy.
-
Okiem policyjnego drona
Policjanci z drogówki w codziennej służbie wykorzystują różny sprzęt służbowy, aby ujawniać niebezpieczne zachowania na drogach. Nowomiejscy policjanci wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji obserwowali nasze drogi wykorzystując do tego policyjnego drona, który doskonale sprawdza się w takich miejscach, gdzie kierowcy szczególnie nie stosują się do przepisów ruchu drogowego np. na skrzyżowaniach.
-
Motorowerzyści pod specjalnym nadzorem
Jednoślad-motorower, to idealny środek transportu do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miasta. Dzięki niewielkim gabarytom, znacznie szybciej, można nim dojechać w określone miejsce. Motorowery w ostatnim czasie cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodych użytkowników. Niestety Ci nie zawsze przestrzegają obowiązujących przepisów.
-
Uwaga kierowcy, ślisko na drogach!
Zmienna pogoda utrudnia poruszanie się po drogach. Marznące opady deszczu i śniegu powodują, że jest bardzo ślisko. Poruszając się pojazdami pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na jezdni, gdyż to właśnie tego typu naruszenia przepisów są najczęstszą przyczyną wypadków
-
Komu w drogę temu „łapki na kierownicę”
Pod takim hasłem przebiega akcja Policji, która ma uświadomić użytkownikom dróg skutki korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. W ostatnich dniach nowomiejscy policjanci ujawnili aż 7 przypadków korzystania z telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy autem. Rozproszenie uwagi, które się z tym wiąże wpływa na zachowanie kierowcy m.in. na prędkość jazdy, pozycję na pasie ruchu, odstęp od poprzedzającego pojazdu. Wszystkie te elementy znacząco podnoszą ryzyko wypadku
-
Podsumowanie drogowe minionego weekendu
W miniony weekend na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali tylko przy 4 niegroźnych kolizjach. Funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy kierującego motocyklem z sądowym zakazem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz nietrzeźwego rowerzystę, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
-
Poszukiwany w rękach policjantów
Nowomiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był przez przez sąd do obycia kary pozbawienia wolności. 37-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo o charakterze seksualnym. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego.
-
Nieodpowiedzialni kierujący kolejny raz wyeliminowani z ruchu przez dzielnicowych z Biskupca
Nadal pomimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy łamią obowiązujące zasady.
-
Bezpieczny senior - kolejne spotkanie w Klubie Seniora + w Krotoszynach
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w nowomiejskiej komendzie Policji kolejny już raz spotkała się z seniorami z Klubu Seniora + w Krotoszynach. Tym razem niecodzienna lekcja bezpieczeństwa dotyczyła nieuczciwych pożyczek i oszustw finansowych.
