Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spotkanie koalicji w sprawie przeciwdziałania uzależnieniom
Przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują ze sobą w walce przeciwko uzależnieniom spotkali się by podsumować działania z zakresu profilaktyki uzależnień. Podczas spotkania omówiono przedsięwzięcia realizowane w powiecie nowomiejskim w ubiegłym roku oraz nakreślono kierunek działań na rok bieżący.
-
Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości trafili do zakładu karnego
Nowomiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy byli poszukiwani przez sąd do obycia kary pozbawienia wolności. 50-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwo groźby karalnej, natomiast 42-latka poszukiwana była za wywołanie fałszywego alarmu. Oboje zostali doprowadzeni do zakładów karnych.
-
Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego
W miniony weekend policjanci wyeliminowali z naszych dróg czterech kierujących, którzy narażając siebie i innych wsiedli za kierownicę wcześniej pijąc alkohol. Rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Grodziczno, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie wszyscy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet do 15 lat.