Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Powiatowa Konferencja z Zakresu Profilaktyki Uzależnień
W naszym mieście odbyła się Powiatowa Konferencja Poświęcona Problemom Profilaktyki Uzależnień. Konferencja ta, to owoc współpracy Starostwa , Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. Wśród gości obecni byli: m.in. wicestarostwa, zastępca burmistrza, komendant powiatowy policji, dyrektorzy szkół i instytucji takich jak np. dom dziecka, dom pomocy społecznej, środowiskowy dom samopomocy, policjanci, pielęgniarki szkolne, pedagodzy
-
Nasi policjanci zajęli III miejsce w V Turnieju Policyjnych Drużyn Piłkarskich
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział „V Edycji Turnieju Policyjnych Drużyn Piłkarskich 7-osobowych o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie” . Turniej ten odbył się w 11 czerwca 2016 r. na boisku piłkarskim klubu MKS „BŁĘKITNI” w Ornetcie, a rywalizowało w nim 13 drużyn. Nasi przedstawiciele stanęli na podium zajmując 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
-
Mł. asp. Tomasz Cymer ponownie w czołówce najlepszych policjantów na Warmii i Mazurach
Przez dwa dni policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego. Po wyczerpujących konkurencjach, m.in. kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu, strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy, a także pokonaniu placu manewrowego motocyklem i samochodem poznaliśmy zwycięzców. Wśród najlepszych policjantów znalazł się już kolejny rok z rzędu mł. asp. Tomasz Cymer, który zajął wysokie 4 miejsce. Gratulujemy !!!
-
Policyjne kontrole autobusów
Nowomiejscy policjanci jak co roku w okresie poprzedzającym wakacje mają więcej pracy związanej z kontrolą autobusów. Organizatorzy wycieczek szkolnych przed wyjazdem zgłaszają na policję potrzebę kontroli autobusu oraz kierowcy przez policjantów „drogówki”. Czym się przy tym kierują ? Zapewne bezpieczeństwem dzieci. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami oprócz stanu technicznego pojazdu kontrolują m.in.stan trzeźwości kierowcy czy też dokumentację z zakresu transportu drogowego.
-
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego
Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w Brzoziu Lubawskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą podczas wyprzedzania uderzył w bok ciągnika rolniczego skręcającego w lewo w drogę gruntową. Kierujący ciągnikiem rolniczym z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
-
Cała Polska Czyta Dzieciom – policjanci też
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim został zaproszony do wspólnego czytania dzieciom bajek. Akcja została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
-
Nietrzeźwa kierująca sprawczynią kolizji
Nowomiejscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej , która miała miejsce w na ulicy Lipowej w Nowym Mieście Lubawskim. Okazało się, że sprawczynią zdarzenia była kobieta kierująca mercedesem sprinterem. Mieszkanka gminy Kurzętnik miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
-
Zryw wolnych serc w powiecie nowomiejskim
Jak co roku społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprosiła do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Głos profilaktyki doleciał także do powiatu nowomiejskiego. Na dziedzińcu Zespołu Szkół w Bielicach uczniowie klas licealnych o profilu mundurowym zorganizowali happening "Przestańmy biec" na temat walki z uzależnieniami i przemocą.
-
Przedszkolaki poznały Kodeks Młodego Rowerzysty
W Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się nietypowa lekcja bezpieczeństwa. Przedszkolaki z grupy "Żabki" poznały zasady bezpiecznej jazdy rowerem i na rowerze. Maluchy zostały nauczone Kodeksu Młodego Rowerzysty. W trakcie spotkania dzieci miały także okazję pokazać prawidłowe zachowania jeżdżąc swoimi jednośladami.