Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ruszył konkurs"Przytomni"
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.
-
W trosce o bezpieczeństwo na drogach - wspólne kontrole ciężarówek
Nowomiejscy policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania „BUS-TRUCK”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na pojazdy przewożące ładunki niebezpieczne. W trakcie akcji funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, zbiorników oraz terminy kolejnych badań.
-
Pijany motorowerzysta z sądowym zakazem spowodował wypadek
Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Zwiniarz na terenie gminy Grodziczno. Mężczyzna kierujący motorowerem uderzył w betonowe ogrodzenie prywatnej posesji. Zarówno kierujący jak i pasażer nie mieli założonych kasków ochronnych i znajdowali się pod działaniem alkoholu. Ponadto kierującego obowiązywał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Obaj uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała trafili do szpitali.
-
Uczniowie drugich klas poznali profesję policjanta
Funkcjonariuszka nowomiejskiej policji zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła uczniów klas drugich z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, którzy w ramach zajęć poznają różne zawody. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać specyfikę policyjnej służby, zobaczyć wyposażenie policjanta, które nosi w codziennej służbie oraz zrobić sobie swoje własne odciski palców.
-
Bezpieczna droga do szkoły z policjantami
Jak co roku nowomiejscy policjanci od 1 września, czuwają nad bezpieczeństwem uczniów, którzy właśnie tego dnia rozpoczęli nowy rok szkolny. W okolicach szkół można spotkać patrole mundurowych kontrolujących autobusy przewożące dzieci jak i wzmożone kontrole prędkości w rejonach placówek szkolnych.
-
BEZPŁATNY, ANONIMOWY PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY W SPRAWIE DOPALACZY
Od 1 września 2015 roku przy Oddziale Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie zaczyna działać bezpłatny, anonimowy Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w sprawie dopalaczy.
-
Pijany ojciec wiózł 2-letnie dziecko
Kompletnym brakiem odpowiedzialności i jakiejkolwiek wyobraźni wykazał się w 26-letni kierowca audi. Mężczyzna zatrzymany został podczas kontroli drogowej. Jak się okazało miał w organizmie ponad promil alkoholu. 26-latek przewoził na przednim siedzeniu 2 -letnie dziecko. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
-
Działania "Gimbus" na drogach powiatu nowomiejskiego
Nowomiejscy policjanci z ruchu drogowego wspólnie z inspektorami transportu drogowego prowadzili działania profiolaktyczno-kontrolne „Gimbus”. Głównym ich założeniem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie przewozu do i ze szkół. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny autobusów, wyposażenie aut, czas pracy oraz trzeźwość kierowców. Podczas wczorajszych kontroli dwa gimbusy zostały wyeliminowane z ruchu.
-
Włamywali się do domków letniskowych. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty
Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Biskupiec, którzy włamali się do domków letniskowych. Sprawcy oprócz włamania i kradzieży różnych przedmiotów mają na swoim koncie także niszczenie i uszkodzenie mienia. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wynoszą ponad 1700 zł.
-
Wynieśli z marketu wózek pełen towaru, nie płacąc za niego
Do policyjnego aresztu trafili dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego, którzy z jednego z marketów wynieśli wózek pełen towaru nie płacąc za niego. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 900 zł. Za kradzież grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności