Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chroniąc pieszych i rowerzystów. O działaniach policyjnej drogówki
Wczoraj od wczesnych godzin rannych nowomiejscy policjanci ruchu drogowego prowadzili kolejną akcję „NURD”, która miała na celu zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, czyli pieszych i rowerzystów. Niestety nie obyło się bez mandatów.
-
Nietrzeźwy woźnica sprawcą kolizji
Nowomiejscy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej , która miała miejsce w Jamielniku na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie. Okazało się, że sprawcą zdarzenia był woźnica kierujący zaprzęgiem konnym. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie
-
Pijany kierowca uderzył w ogrodzenie posesji
49- letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna uderzył autem w ogrodzenie posesji, twierdził przy tym że to nie on siedział za kierownicą. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia i zatrzymali go w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat. Nie uniknie on także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.