Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. kontakt

 2. Gmina Nowe Miasto Lubawskie

 3. Wspólne kontrole autobusów w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły"

  Nowomiejscy policjanci z ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania profiolaktyczno-kontrolne „Gimbus”. Głównym ich założeniem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie przewozu do i ze szkół. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny autobusów, wyposażenie aut, czas pracy oraz trzeźwość kierowców. Podczas wczorajszych kontroli dwa gimbusy zostały wyeliminowane z ruchu.

 4. Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Policjanci nowomiejskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50km/h dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Przyrząd do pomiaru prędkości wykazał, że 39 - letni mieszkaniec gminy Olsztynek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h.

 5. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły"

  Jak co roku nowomiejscy policjanci od początku września, czuwają nad bezpieczeństwem uczniów, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. W okolicach szkół można spotkać patrole mundurowych kontrolujących autobusy przewożące dzieci jak i wzmożone kontrole prędkości w rejonach placówek szkolnych. Mundurowi odwiedzają też uczniów i rozmawiają z nimi na temat bezpieczeństwa w drodze do oraz ze szkoły.

 6. Kierownictwo

 7. Wydział Kryminalny

 8. Policjanci dbali o bezpieczeństwo rajdów rowerowych i biegu ORISTO w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  W miniony weekend nowomiejscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i zabezpieczali trasę przejazdu IV Rajdu Rowerowego śladami Miejsc Pamięci Narodowej w gminie Nowe Miasto Lubawskie, VI Rodzinnego Pikniku Rowerowego organizowanego przez Urząd Miejski oraz Stolarskiego Biegu ORISTO, który odbył się w Grodzicznie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników plenerowych imprez w ramach akcji, której inicjatorem jest MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo"

 9. Potrącenie pieszego na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności

  Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Nowym Mieście Lubawskim. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 56-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

 10. Uważajmy by nie zabłądzić w lesie. Szczególne w sezonie grzybobrania

  Rozpoczął się sezon wysypu grzybów w lesie. To właśnie wrzesień jest miesiącem w którym amatorów grzybobrania nie brakuje. Policjanci przypominają przy tym, by idąc do lasu zadbać o bezpieczny z niego powrót. Nie wszyscy znają bowiem lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie.