Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki właściwej reakcji obywatela wyeliminowano z drogi nietrzeźwego kierowcę

34-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna prowadził auto mając 3 promile alkoholu w organizmie. Po raz kolejny skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Wczoraj około godz. 15:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bratian na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie skodą fabią jedzie kierujący, którego zachowanie wskazuje, że może być pijany. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Po chwili policjanci zauważyli nadjeżdżającą skodę i chcieli zatrzymać do kontroli kierującego. Ten jednak na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył, po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał auto, wysiadł z niego i zaczął uciekać przez pole. Policjanci pobiegli za nim i go zatrzymali.

 

Okazało się, że 34-latek prowadził auto mając 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wsiadł za kierownicę nie posiadając uprawnień do kierowania. Nie miał także przy sobie wymaganych dokumentów pojazdu.

 

Teraz z popełnionego przestępstwa i wykroczeń mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie będzie tłumaczył się przed sądem.

 

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba informują o tym funkcjonariuszy. To właśnie dzięki takiej godnej  naśladowania reakcji przypadkowej osoby kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z drogi.

 

Przypominamy!

 

Za kierowanie samochodem  w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony