Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Gmina Grodziczno

 2. Kierownictwo

 3. kontakt

 4. Kierownik Rewiru Dzielnicowych

 5. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem nastoletniego rowerzysty

  Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Rynek na terenie gminy Grodziczno. Nastoletni rowerzysta zjechał na prawe pobocze drogi w wyniku czego przewrócił się. 12-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowania Ratunkowego do szpitala.

 6. Tymczasowy areszt za groźby i zniszczenie mienia

  Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Lubawa. Mężczyzna wielokrotnie groził pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem mienia swojej byłej konkubinie i jej rodzinie oraz zniszczył samochód i ogrodzenie na terenie ich posesji. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

 7. Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

  Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. W ten weekend funkcjonariusze wyeliminowali z drogi kolejnych kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę pili alkohol.

 8. Wydział Kryminalny

 9. Nietrzeźwy motorowerzysta z sądowym zakazem

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 34-latka. Mieszkaniec gminy Biskupiec posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Rejon I i II