Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w powiecie nowomiejskim

Sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, udzielania pierwszej pomocy, test z historii motoryzacji, znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa z „talerzem stewarta” – to tylko niektóre konkurencje, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Nowym Mieście Lubawskim.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku etap powiatowy turnieju odbył się na terenie Ośrodka Szkolenia Zawodowego WAR-MOTOR w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Głównymi celami Turnieju od lat są: popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Podczas eliminacji udział wzięły cztery drużyny reprezentujące dwie szkoły powiatu nowomiejskiego. W trakcie turnieju uczestnicy zmierzyli się z następującymi konkurencjami: testem wiedzy obejmującym zagadnienia dotyczące zasad i przepisów ruchu drogowego a także skrzyżowań, testem z historii polskiej motoryzacji, sprawdzianem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzianem z obsługi codziennej pojazdu oraz jazdą sprawnościową motorowerem i samochodem z tzw. "talerzem stewarta".

 

Klasyfikacja końcowa po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji:

1 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim

3 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim

4 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy oraz cenne nagrody.

 

Najlepszym zespołem okazali się jednak uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. To oni będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 19 maja na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu.

  • Powiatowy Turniej Motoryzacyjny
  • Powiatowy Turniej Motoryzacyjny
  • Powiatowy Turniej Motoryzacyjny
  • Powiatowy Turniej Motoryzacyjny