Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 29-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Mężczyzna został zatrzymany przez nowomiejskich kryminalnych pod zarzutem kradzieży z włamaniem do automatu myjni samochodowej skąd ukradł pieniądze. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Nowomiejscy kryminalni ustalili, że na terenie jednej z myjni samochodowych znajdujących się w Nowym Mieście Lubawskim doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawcą tego zuchwałego przestępstwa okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń policjantów wynika, że nocą z 2/3 września br. włamał się on do szafy sterowniczej myjni samochodowej skąd zabrał dwie metalowe kasetki z zawartością pieniędzy. Przy okazji dokonał uszkodzenia zabezpieczeń urządzeń myjni powodując straty w mieniu w kwocie 5 tyś zł.

 

W trakcie wykonywania czynności z podejrzanym okazało się, że to nie jedyne przestępstwo które popełnił. 29-latek ma na swoim koncie także inną kradzież z włamaniem. Pod koniec ubiegłego roku w podobnych okolicznościach włamał się do szafy sterowniczej myjni samochodowej skąd również ukradł pieniądze niszcząc przy okazji mienie.

 

Mieszkaniec gminy Biskupiec przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

  • znaleziona skradziona kasetka