Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny majowy weekend na drogach naszego powiatu

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci. Dla policjantów drogówki był to czas wzmożonych kontroli. Nowomiejscy funkcjonariusze skontrolowali 104 pojazdy. Na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ale w tym czasie policjanci odnotowali 9 niegroźnych kolizji i wyeliminowali z dróg 5 kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol.

Dla większości osób hasło „majówka” kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami w różnym gronie w niecodziennych okolicznościach. Dla policjantów majówka wiąże się z okresem wytężonej pracy – szczególnie na drogach. Nie inaczej było w tym roku. Podczas (wyjątkowo długiego w tym roku) majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z wszystkich miast w kraju można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.


 

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.


 

Podsumowując miniony długi weekend można stwierdzić, że na naszych drogach było bezpiecznie. Na terenie powiatu nowomiejskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali przy 9 niegroźnych kolizjach. Funkcjonariusze skontrolowali 104 pojazdy poruszające się naszymi drogami. W 69 przypadkach mundurowi ukarali mandatami karnymi kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Najczęstszą przyczyną nałożonych mandatów była nadmierna prędkość- tak było w 39 przypadkach. W trakcie tego weekendu policjanci uniemożliwili tez dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierowcom, 2 kierowcom, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu i jednemu nietrzeźwemu rowerzyście. Funkcjonariusze zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.


 

W sobotnie popołudnie (05.05.18r.) ok godz. 16:20 w Ostaszewie policjanci zauważyli subaru, które jechało z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierujący atem przekroczył prędkosć o 55 km/h.  Za kierownicą auta siedział 21-letni mężczyzna.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi województwa mazowieckiego także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.