Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą szkolną w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły nowomiejscy policjanci jak co roku, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą wzmożone działania policyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły 2019”. Są to m.in. działania profilaktyczno - edukacyjne propagujące wśród dzieci i rodziców świadome, i bezpieczne zachowania na drodze.

We wrześniu pojawiła się nowa liczna grupa użytkowników dróg. Użytkownikami tymi są dzieci i młodzież, którzy codziennie pieszo, rowerem lub autobusem przemierzają drogę z domu do szkoły i po skończonych zajęciach drogę powrotną.

Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa związane z ruchem drogowym są jednak najmłodsze dzieci, które nie posiadają wystarczających umiejętności i wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Szczególnie niebezpieczne dla nich sytuacje to m.in. przekraczanie jezdni, poruszania się po jezdni w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowanie się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły nowomiejscy policjanci jak co roku, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą wzmożone działania policyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły 2019”. Są to m.in. działania profilaktyczno-edukacyjne propagujące wśród dzieci i rodziców świadome, i bezpieczne zachowania na drodze. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w szkołach i edukują w zakresie bezpieczeństwa.

 

  • spotkanie z uczniami w Marzęcicach
  • spotkanie z uczniami w Marzęcicach
  • spotkanie z uczniami Gwiździnach
  • spotkanie z uczniami Gwiździnach
  • spotkanie z uczniami w Bratianie
  • spotkanie z uczniami w Nowym Mieście Lubawskim
  • spotkanie z uczniami w Nowym Mieście Lubawskim