Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedszkolaków w nowomiejskiej komendzie w ramach programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte Jednostki Policji

Nowomiejską komendę Policji odwiedziły przedszkolaki z grupy czterolatków z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim. To kolejne już spotkanie edukacyjno – profilaktyczne w ramach projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tego dnia dzieci mogły poznać pracę policjantów. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci i poznaniu zawodu policjanta.

Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści o tym jak wygląda i na czym tak naprawdę polega praca policjantów. Z radością też przymierzały elementy umundurowania funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego i ruchu drogowego. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia swoich własnych odcisków palców w specjalnie dla nich przygotowanych pamiątkowych kartkach.

 

Policjantka w rozmowie z najmłodszymi poruszyła kwestię bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci uważnie słuchały cennych rad. Policjantka przypomniała także maluchom o ważnej roli ''odblasków''.

 

 

Jak zawsze podczas spotkania największe zainteresowanie wzbudzał policyjny radiowóz.

 

 

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie –Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami dzieci i młodzież utrwalają zasady bezpiecznych zachowań, ponadto goście jednostek Policji poznają rolę Policji i pracę funkcjonariuszy.

  • wizyta dzieci w komendzie
  • wizyta dzieci w komendzie
  • wizyta dzieci w komendzie
  • wizyta dzieci w komendzie
Powrót na górę strony