Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju dla 22-latka za przestępstwa narkotykowe

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 22-latka, który kierował mazdą nie posiadając w ogóle prawa jazdy. Jakby tego było mało mężczyzna znajdował się pod działaniem środków odurzających, a podczas przeszukania znaleziono u niego marihuanę i blisko 100 gram amfetaminy.

W minionym tygodniu jeden z dzielnicowych nowomiejskiej komendy zatrzymał 22-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, który kierował samochodem osobowym marki Mazda nie posiadając od tego uprawnień. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się pod działaniem środka odurzającego w postaci marihuany. W trakcie przeszukania kierowcy i zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze marihuanę i blisko 100 gram amfetaminy.

 

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów: posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się pod działaniem środka odurzającego oraz posiadania marihuany i amfetaminy. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za kierowanie autem bez uprawnień.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

 

Powrót na górę strony