Niebezpieczne zdarzenia na drogach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zdarzenia na drogach

Pomimo licznych apeli policjantów o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż zdarzają się kierujący, którzy lekceważą podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego. Wczoraj policjanci pracowali przy dwóch zdarzeniach drogowych, w miejscach w których już wcześniej dochodziło do podobnych niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj po raz kolejny doszło do zdarzeń drogowych na drodze wojewódzkiej W538 w Wawrowicach i na skrzyżowaniu ulicy Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. Przyczyną tych zdarzeń była brawura kierujących i niestosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na jeździe z nadmierną prędkością oraz nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

 

Ok. godz. 18:40 w Wawrowicach kierujący oplem vectra na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewą stronę i doprowadził do zderzenia z audi A4 na następnie uderzył w busa renault master. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karny.

 

Godzinę później policjanci pracowali przy kolejnym zdarzeniu drogowym, tym razem na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej z Sosnową w Nowym Mieście Lubawskim. W tym przypadku kierująca fiatem punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym peugeotem. Także w tym przypadku sprawczyni kolizji została ukarana na miejscu mandatem karnym.

 

Kierowco pamiętaj

 

Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

 

  • zdarzenie w NML
  • zdarzenie w NML
  • zdarzenie w Wawrowicach