Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne interwencje wobec nieodpowiedzialnych kierujących

Policjanci codziennie podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. W zapewnieniu tego bezpieczeństwa ogromną rolę pełnią także użytkownicy dróg, ich rozsądek i odpowiedzialność za kółkiem, których niestety czasami brakuje. Wczoraj nowomiejscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz wyeliminowali kierującego, który posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj ok. godz. 17:15 w Bielicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 62-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Ok. godz. 15:30 na ulicy Rynek w Biskupcu dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mieszkańca gminy Kisielice. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę motoroweru bowiem obowiązuje go do 2022 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Iławie.

Dwie godziny później oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Mroczno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy ustalili, że kierujący rowerem jadąc od strony Mroczna w kierunku miejscowości Trzcin w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem zafira.

36-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.