Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z naszych dróg

Kolejny już raz nowomiejscy policjanci interweniowali wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Tylko wczoraj wyeliminowali z dalszej jazdy 2 nietrzeźwych rowerzystów, jednego nietrzeźwego motorowerzystę i mężczyznę, który posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj ok godz. 15:00 w Tylicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 26-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

Godzinę później w Linowcu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem ibiza. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta bowiem obowiązuje go od 2017r. dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało 32-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie poszukiwany był przez sąd do odbycia rocznej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego.

 

Ok. godz. 18:20 w Marzęcicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 67-latek ma w organizmie blisko promil alkoholu.

 

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę policjanci zatrzymali godzinę później w Tereszewie. W tym przypadku 45-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

Pamiętajmy!

 

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach.