Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi czterem mieszkańcom gminy Biskupiec, którzy kłusowali na jednym z okolicznych jezior. Amatorzy nielegalnego połowu ryb zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez wspólny patrol policjantów i funkcjonariuszy straży rybackiej. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zabezpieczono od nich sprzęt służący do nielegalnego procederu i ponad 100 kg ryb.

Wczoraj około godziny 19:00 w miejscowości Piotrowice na terenie gminy Biskupiec policjanci pełniący służbę razem z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na jeziorze Trupel łowili ryby przy pomocy sieci. Okazało się, że mężczyźni nie łowili tylko kłusowali. Wszyscy czterej mieszkańcy gminy Biskupiec,w wieku od 27 do 48 lat, zostali zatrzymani przez policjantów. Zabezpieczono od nich także sprzęt służący do nielegalnego procederu: sieci rybackie, łódź oraz ponad 100 kg złowionych wcześniej ryb.

 

Teraz mężczyźni staną przed sądem i odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im za to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolnosci do lat 2.