Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Weekendowe zdarzenia drogowe. Kierowcy z promilami

  Na naszych drogach zapanowała jesienna aura. Opady deszczu i przymrozek w ostatnich dniach spowodowały, że na drogach jest ślisko. Pochmurny dzień wpływa również na nasze samopoczucie, dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy. Nigdy też nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu gdy wcześniej piliśmy alkohol. Tylko w ten weekend policjanci pracowali przy 10 zdarzeniach drogowych. W 4 z nich kierujący jechali na tzw."podwójnym gazie".

 2. kontakt

 3. Wykonywał prace kierując traktorem. Miał 2 promile

  2 promile alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który spowodował wczoraj kolizję wywracając ciągnik. Nieodpowiedzialny 54–latek na „podwójnym gazie” wykonywał prace związane z wyrównywaniem drogi gruntowej. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce za swoje wyczyny odpowie przed sądem.

 4. Volkswagenem uderzyła w drzewo

  Nowomiejscy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Gwiździny. Ze ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad autem i zjechała z drogi uderzając w drzewo. Kobieta podróżowała sama. Trafiła do szpitala na obserwację.

 5. Przewidziane kary za zanieczyszczenie drogi

  W ostatnich dniach nowomiejscy policjanci podejmowali interwencje w związane z zanieczyszczaniem dróg. Funkcjonariusze apelują do prowadzących prace na polach i przypominają, że zabrania się zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi. Kierowcom, którzy wyjeżdżając z pól, pozostawiają za sobą warstwę błota grożą mandaty bądź kary grzywny.

 6. Kierownictwo

 7. Gmina Nowe Miasto Lubawskie

 8. Gmina Kurzętnik

 9. Kierownik Rewiru Dzielnicowych

 10. Rejon I i II